МЗС про роздачу паспортів Угорщини на Закарпатті: консула видворять і буде «більше України»

10:14, 20.09.2018
МЗС про роздачу паспортів Угорщини на Закарпатті: консула видворять і буде «більше України»

Консул Угорщини, що порушив закони нашої країни, буде позбавлений акредитації і невдовзі залишить Україну, пообіцяв Павло Клімкін

Україна відповість на оприлюднене відео, відзняте в консульстві Угорщини в Береговому, на якому консул роздає угорські паспорти та радить новим громадянам Угорщини приховувати цей факт.
 
Заяву з приводу цієї ситуації міністр Павло Клімкін оприлюднив у відеозапису на своєму Facebook.
 
Міністр наголосив, що для України не стала новиною інформація про роздачу паспортів громадянам України, всупереч українському законодавству. 
 
"Ми прекрасно знали, що це відбувається, попереджували угорських колег. Але це (оприлюднене відео) - вже доказ. На цей доказ потрібно реагувати", - пояснив він.
 
Із заяви Клімкіна випливає, що Україна знає, хто з угорських консульських співробітників став "героєм" цієї зйомки. 
 
При цьому за даними сайту МЗС України консулом Угорщини у Береговому є Іштван Тот.
 
На прихованому відео, відзнятому в консульстві, видно чоловіка, що допомагає скласти присягу, та жінку, яка інструктує тих, хто отримав паспорти, приховувати цей факт від української влади.
 
За словами Павла Клімкіна, консул буде позбавлений акредитації і невдовзі залишить Україну.
 
"Цей консул поїде до Будапешта чи до іншого угорського міста. Але він просто гвинтик у цій дипломатичній конструкції", - підкреслив міністр, не уточнивши, про кого із задійних дипломатів йдеться.
 
Клімкін наголосив, що подальший розвиток події залежить від Будапешта. 
 

"Є дві опції. Одна опція - це справжня співпраця. Інша опція - це дорога в нікуди. Ми знаємо, що ми маємо робити (за другого сценарію). Вибір - за нашими угорським колегами", - пояснив він.
 
Водночас, він підкреслив, що за будь-якого розвитку подій Київ продовжить працювати над тим, щоби громадяни угорського походження, зберігаючи культурну самобутність, відчували себе частиною українського суспільства. 
 
"Там буде більше України. Щороку більше України. Саме там (на Закарпатті)", - заявив він.
 
Нагадаємо, 19 вересня розгорівся дипломатичний скандал після того, як у мережі опублікували відео із консульства Угорщини в Береговому, на якому зафіксовано видачу паспортів Угорщини українцям.

Далі власники новеньких угорських паспортів складали присягу.

"Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог", - повторюють текст присяги нібито українці на тлі угорського прапора.

Потім вони отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Згодом учасників подій пригощають келихом шампанського на честь отримання угорського громадянства.
 
Раніше Павло Клімкін анонсував напружену розмову із угорським колегою Петером Сійярто через видачу угорських паспортів українцям та політику сусідньої держави на Закарпатті.

Як повідомляла "УМ", угорську мову Будапешт вимагає визнати офіційною в Україні.