Надія Савченко виїхала за кордон після виклику на допит в СБУ

17:05, 12.03.2018
Надія Савченко виїхала за кордон після виклику на допит в СБУ

Надія Савченко опинилася за кордоном. (Фото з ФБ-сторінки Надії Савченко)

Народного депутата Надію Савченко викликали на допит до Служби безпеки України у справі Володимира Рубана на вівторок, 13 березня. Втім, вона залишила Україну в понеділок вранці.

 

Про це повідомив журналістам Генпрокурор Юрій Луценко у понеділок.

 

"Служба безпеки України направила народному депутату Надії Савченко виклик на допит на завтра (вівторок, 13 березня – ред.), тим не менше сьогодні о 4-й ранку вона відбула з території країни", - сказав Генпрокурор.

 

За його словами, депутат поїхала на міжнародну конференцію, хоч і не є офіційним членом делегації.

 

При цьому Луценко заявив, що Савченко має "повні підстави" відвідати цей захід.

 

"Я зараз хотів би звернутися до Савченко: якщо вона і справді така мужня і чесна, як каже про це на нескінчених ефірах, завтра вона має бути в Службі безпеки України", - наголосив Генпрокурор.

 

І зазначив, що співпраця Савченко зі слідством дуже важлива і для самої депутатки, і для країни.

 

"І я нікому не рекомендую підсміюватись над окремими фактами, які були оприлюднені Службою безпеки України", - заявив Луценко.

 

За його словами, у цій справі будуть і інші слідчі дії щодо "інших членів цієї терористичної змови".

 

Як повідомляла «УМ», 8 березня керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана було затримано на КПВВ з арсеналом зброї.

 

Рішенням Шевченківського райсуду Києва Рубана взято під варту на 60 діб без визначення розміру застави.

 

У справі також фігурує помічник Надії Савченко Олег Мєзенцев як один зі співучасників групи, яка готувала злочин та причетна до перевезення зброї з непідконтрольної території України.

 

Президент Петро Порошенко наказав главі СБУ взяти "справу Рубана" на особистий контроль та заявив, що затриманий керівник "Офіцерського корпусу" готував масові терористичні атаки з метою дестабілізації суспільства.

 

Голова СБУ Василь Грицак розповів, що спецслужба має "багато беззаперечних доказів" щодо планів використати зброю, вилучену в Рубана, для здійснення терактів у центрі Києва, а також про зв'язки затриманого з Віктором Медведчуком.