Морський порт Бердянська через блокаду Азова збиткує і скорочує робочий тиждень

21:37, 03.12.2018
Морський порт Бердянська через блокаду Азова збиткує і скорочує робочий тиждень

Ситуація в Азовському морі на даний момент нестабільна і прогнозувати зараз що-небудь складно, кажуть в "Адміністрації морських портів України" (фото: latifundist.com)

У зв'язку з тим, що Росія блокує прохід торгових суден до Азову, морський торговельний порт Бердянська зазнав багатомільйонні збитки і його керівництво було змушене перевести співробітників на 4-денний робочий тиждень.
 
Про це повідомив в.о. начальника порту Олександр Трощенко на спільній прес-конференції з керівництвом "Адміністрації морських портів України", пише місцеве видання "Про Бердянськ".
 
"Через ситуацію, яка склалася в Керченській протоці, порт Бердянська виконав фінансовий план тільки на 50%. У результаті керівництво підприємства було змушене перевести співробітників на 4-денний робочий тиждень. Перше судно зайшло в порт тільки сьогодні, 3 грудня. З 25 листопада суду стояли заблоковані", - пише видання.
 
Як говорилося на прес-конференції, на даний момент від послуг Бердянського порту повністю відмовився один з головних постачальників - компанія "Метінвест", а другий найбільший клієнт, "Портінвест", скоротив перевалку наполовину.
 
За словами Трощенкова, ситуація, що склалася підштовхує керівництво порту до скорочення персоналу.
 
"Це вимушений захід. Сказати про кількість скорочуваних співробітників і про те, чи доведеться взагалі їх скорочувати, зараз не можна. Всі наші плани будуть диктувати цифри, і основне завдання на даний момент - вийти на беззбитковість і врятувати підприємство", - каже Трощенко.
 
У свою чергу в.о. глави АМПУ Райвис Вецкаганс зазначив, що ситуація в Азовському морі на даний момент нестабільна і прогнозувати зараз що-небудь складно.
 
Зазначимо, станом на 1 грудня в районі Керченської протоки, прохід по якій заблокувала Росія, накопичилося понад 400 українських та іноземних суден.
 
Як повідомляла "УМ", через напад Росії в Азові Україна звернулася з протестом до Міжнародної морської організації.